Џет-Сет
1. October 2015 - 22:14

Српската актерка и одржа лекција на Карлеуша

По се изгледа Јелена Карлеуша си доби нови непријатели откако си даде за право да го коментира стилот и изгледот на актерките Слобода и Драгана Миќаловиќ.

- Тие не се кафекуварки па на јавни места да се појавуваат со ранец, без шминка, со кафеава измиена и неисфенирана коса. Забележав дека актерките го практикуваат тој стајлинг – кежуал валкано, многу ми е гајле, не сум исчешлана и не сум нашминкана или тргнав да фрлам ѓубре, а одат на црвен тепих. Е, па така тоа не може, кажала ЈК во една емисија гледајќи го пристигнувањето на сестрите актерки Миќаловиќ на ревија на нивната тетка модната дизајнерка Верица Ракочевиќ.

Иако е познато дека ретко влегува во такви расправии, по се изгледа дека овој коментар на ЈК ја погодил Слобода Миќаловиќ, која решила да и одговори и тоа преку социјалните мрежи.

jelenaakterka23

-Бојадисаната госпоѓа вели дека така не се доаѓало на ревијата на Верица Ракочевиќ, а врска нема дека токму  на мене е фустан дизајниран од Верица! Но сепак добро е! Воопшто немаше да биде на арно да на бојадисаната госпоѓа и се допаднеше како се облеков. Се плашам дека  тогаш навистина би имала проблем, напишала Слобода.