Живот
16. November 2017 - 18:17

Срцепарателно: Најмладиот син на Тајчи се прости од својот татко преку порака од која ќе се расплакате

Сопругот на некогаш познатата југословенска пејачка Тајчи почина пред неколку дена во болницата во Америка во која се лекуваше од рак на белите дробови.
 
Колку и да имаше надеж, за жал сопругот не успеа да се излекува. 
 
На емотивен начин од него се прости и самата Тајчи, но сепак, најголема тага кријат нивните деца, а најмладиот син на познатата пејачка со една фотографија ги растажи сите на Инстаграм. 
 

A post shared by BlaisLudwig (@blaisludwig) on

Малиот Блејс нацртал цртеж на кој стоел часот и датумот кога неговиот починал...