Спорт плус
2. August 2021 - 10:28

Србија ја декласира Црна Гора, а Шпанија беше подобра од Хрватска

Во последното коло од групната фаза на машкиот ватерполо турнир два дуели го привлекоа вниманието. 
 
Во балканскто дерби Србија ја декласира  Црна Гора со 13-6 , додека во дуелот за првото место Шпанија ја надигра Хрватска и совлада со 8-4
 
Така во 1/4 финале закажано за во среда (4 август) ќе играат: 
ГРЦИЈА - ЦРНА ГОРА
ХРВАТСКА - УНГАРИЈА
ИТАЛИЈА - СРБИЈА
ШПАНИЈА  - САД