Спорт плус
5. March 2018 - 9:07

СП: Злато за Шпановиќ

Српската атлетичарка Ивана Шпановиќ освои златен медал во скок во далечина на СП во сала во Бирмингем.

Ова е нејзино прво мундијалско злато откако во4.серија скокна 6.96м.
Шпановиќ претходно ги освои европските шампионати во сала и на отворено.