Македонија
1. August 2015 - 20:26

Сообраќајка кај Демир Хисар, повредено дете

Попладнево околу 18 часот на магистралниот пат Битола – Кичево кај Демирхисарското село Железнец се судриле автобус кој сообраќал на линија Битола-Кичево и еден автомобил со битолски регистарски таблички, објави ТВ Орбис.

Првичните информации од терен говорат дека повредени се двете лица кои се наоѓале во автомобилот од кои едното е малолетно дете. Со возило на Итната медицинска помош од Демир Хисар тие се префрлени и хоспитализирани во Клиничкиот центар во Битола.

Од автобусот нема повредено патници.

Како дошло до несреќата на овој магистрален пат, се уште нема информации.