Свет
6. September 2018 - 12:05

Снимен земјотресот од 6,7 степени во Јапонија

Силен земјотрес од 6,7 степени по Рихтер во кој има загинати и повредени се случи во Јапонија.

Ова е видео од разорниот потрес:

https://

 

Ново на Сител