Македонија
24. April 2022 - 17:03

Скопјанка нападната во автобус на ЈСП

На 23.04.2022 во 15.00 часот С.Р.(47) од Скопје пријавила дека околу 09.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров во автобус на ЈСП по претходна расправија била физички нападната од едно лице, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот