Македонија
18. May 2022 - 17:12

Скопјанка нападната од лице кое работело како обезбедување во трговски центар

На 17.05.2022 во 11.10 часот во Полициската станица Карпош, А.Т.Г.(48) од Скопје пријавила дека во маркет во трговски центар на подрачјето на Карпош, по претходна вербална расправија, била физички нападната од лице кое го обезбедувало објектот, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.