Фудбал
4. March 2018 - 19:17

Сити со победа против Челзи ја завери титулата

Со погодокот на Бернардо Силва по асистенцијата на Давид Силва , Манчестер Сити извојува минимална победа од 1-0 во дербито со Челзи во Премиер лигата. 

Со овие три бода „граѓаните“ имаат 18 недостижни бода на врвот на табелата во Англија.