Фудбал
25. July 2015 - 18:59

Шпанија, Италија, Албанија, Израел и Лихтенштајн, противници на Македонија во квалификациите за СП 2018

На жрепката одржана во Санкт Петербург, нашата репрезентација се најде во групата Г , заедно со селекциите на: Шпанија, Италија, Албанија, Израел и Лихтенштајн.

 
52-те репрезентации ќе бидат распоредени во седум групи со по шест и две групи со по пет селекции, а директен пласман на Мундијалот ќе обезбедат победниците во групите, додека четири селекции ќе имаат можност тоа да го направат преку дополнителните бараж натпревари.
 
Квалификациите за СП во Русија ќе започнат на 4 септември следната година.