Бизарно но вистинито
28. January 2016 - 23:16

Шокантно: Момче стави четири змии во уста, но тоа не е се

Бразилецот кој го нарекуваат „Нинџа змија“ целосно оправдано го носи овој прекар, откако во исто време во уста стави четири змии.

На овој застрашувачки потег, Артевал Дуаарте, како што навистина се вика ова момче, се одлучи за да го сврти вниманието на светот кон уништувањето на шумата во Амазон со бесправна сеча.

На снимката што се појави на интернет, се гледа како ова момче во уста става четири различни видови змии, и таму ги држи без раце, се додека не ги пушти.

Инаку ова момче работи со рептили виќе 15 години и ова не му е првпат да експериментира со различни животни во уста. Претходно тој тоа го направи со тарантула и со лилјак.