Џет-Сет
26. November 2015 - 15:06

Северина се сели кај свекорот, добиле 250.000 евра на свадбата, 30 ќе потрошат за реновирање

Северина веќе почна да се однесува како вистинска српска снаа. Имено пејачката реши заедно со сопругот Игор Којиќ да живеат во куќата на свекорот и свекрвата. Севе ќе влози 30.000 евра во реновирање на вилата на Кеба на Бежанијска коса.

Новопечената брачна двојка одлучи да живее на реалција Белград -Загреб. А во Белград пејачката инсистирала да биде под ист покрив со родителите на Игор, Кеба и Оља, но секој во својот дел од куќата. Според медиумите, тие уште пред свадбата почнале да ја реновираат куќата на Кеба.

-Северина и Игор пред венчавката почнаа да ја преуредуваат вилата. Бидејќи српската снаа одлично се сложува со свекрвата Оља и свекорот Кеба, се радува на заедничкиот живот со нив. Кога ќе бидат во Белград ќе престојуваат таму, а во Загреб ќе живеат во нејзиниот стан во центарот на градот, вели соговорник.

Младенците воделе сметка за сите детали.

-Ангажирале најдобри мајстори, кои во вилата на Кеба ќе менуваат керамка и лустери. Порачале мебел од Италија, а одбрале и некои антиквитети. Тие ќе имаат своја соба, тоалет и посебно место за синот на Северина Александар. Во тоа ќе вложат 30.000 евра, а со оглед на тоа дека од гостите добиле 250.000 евра, може и да го зголемат буџетот за реновирање, вели изворот.

Севе првпат на слава кај Којиќи

Новопечената српска снаа Северина само неколку дена по венчавката со Игор ја прослави и семејната слава на семејството Којиќ, Свети Стефан Дечански.

Според Кеба, славата поминала во кругот на најблиските пријатели и новопечени младенци, а поголемо славење немало поради неодамна одржаната свадба на која присуствуваа 600 гости.

Севе стана Којиќ на Инстраграм

Севе на Инстаграм од вчера го смени презимето Којиќ, и најновиот статус му го посвети на Игор. Таа покрај неговата фотографија од свадбата ги напиша зборовите од песната на Аца Лукас „Запали светло“, а Игор и возврати со стиховите: „Твоите отисоци се на моето срце како на чаша, вистинската љубов никогаш не промашува“.