Фудбал
5. February 2017 - 15:12

Серија А: Милан загуби и од Сампдорија

Фудбалерите на Милан уште еднаш разочараа пред своите гледачи откако на „Сан Сиро“ загубија со 1-0 од Сампдорија. 

Гостите од Џенова единствениот погодок го постигнаа во 70. минута од пенал. Стрелец Луис Мјуриел.
Милан сега е 8. со 37 бода во Италија додека Сампдорија има 30.