Македонија
26. September 2021 - 16:58

Семејна драма во Ресен: Ресенчанка ја истепала девојката на сопругот

Вистинска семејна драма се случила на поднебјето на Ресен кога жената од која се разведува заедно со својата мајка физички ги нападнала бабата и новата девојка на мажот кого се обидела и да го прободе.

- На 25.09.2021 во 14.11 часот во Полициската станица Ресен, 35-годишен жител на ресенско село пријавил дека околу 14.00 часот дошла неговата сопруга Д.Н.(31), со која се во бракоразводна постапка, заедно со нејзината мајка и физички ги нападнале баба му и неговата девојка, по што Д.Н. се обидела со нож да го повреди него, велат од МВР.

Полициски службеници излегле на местото и од Д.Н. бил одземен ножот.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.