Македонија
22. December 2018 - 10:17

Рано утринава беснееше пожар во скопско Батинци

Рано изутринава, нешто по 5 часот избувнал пожар на фарма во скопското село Батинци.
 
Од противпожарната инфомираат дека пожарот бил ликализиран по околу еден час од пријавувањето, а било интервенирано со 2 противпожарни возила и шест пожарникари.
 
Штетата како што посочија оттаму се проценува на околу 600 000 денари, а пожарот како што информираа избувнал на фарма која била во сопственост на шест браќа.
 
Како што соопштија од противпожарната служба се пожарот го предивикал млин за сточна храна кој се наоѓал на фармата.