Македонија
14. November 2019 - 17:47

Работник од Скопје итно пренесен на скопските Клиники

Работник од Скопје тешко повреден додека бил на работа, итно бил пренесен во болница.

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден во 12  часот и 07 минути, во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза’’ со тешки телесни повреди бил донесен 54-годишниот С.А. од селото Мралино, скопско. Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 11.30 часот, додека извршувал работни задачи во фирмата каде бил вработен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.