Loading Video...
Свет
19. March 2023 - 16:46

Путин ненајавено го посети анектираниот Мариупол

Рускиот Претседател Владимир Путин ненајавено пристигна во Мариопол.

Тоа е прва посета на шефот на руската држава на териториите на Донбас кои Русија ги анектираше.

Додека се возеше со автомобил низ градот, рускиот заменик премиер му ја објаснуваше состојбата.