Фудбал
19. February 2017 - 9:25

Прва МФЛ: Стартува пролетната сезона, пелагониското дерби во Струмица

По двомесечната зимска пауза продолжуваат возбудувањата во Првата МФЛ. На програмата се средбите од 19-тото, прво пролетно коло. Почетокот на натпреварите е во 14ч. Пелагониското дерби на кое Победа е домаќин се игра во Струмица.

Прва МФЛ   
14:00 ВАРДАР - ШКУПИ- 1927
14:00 ШКЕНДИЈА - СИЛЕКС
14:00 ПОБЕДА - ПЕЛИСТЕР
14:00 БРЕГАЛНИЦА 2008 - РЕНОВА
14:00 МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 - РАБОТНИЧКИ