Фудбал
2. May 2018 - 18:07

Прва МФЛ: Без победник на Чаир, порази на Работнички и Ренова

Попладнево се одиграа натпреварите од 32. прволигашко коло. Постигнати се следните резултати:

ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА 32. Коло

А.Пандев – Победа 1-0

Вардар – Скопје   0-1

Скопје – Силекс   1-1

Шкендија – Работнички   3-0

Пелистер – Ренова    3-2

ТАБЕЛА

  1. Шкендија 79
  2. Вардар 52
  3. Силекс   46
  4. Работнички 42
  5. Ренова 40
  6. А.Пандев 39
  7. Шкупи 38 (-1)
  8. Победа 32
  9. Скопје 31
  10. Пелистер 31 (-1)