Македонија
22. September 2019 - 13:30

Пронајдена марихуана кај двајца тетовци

На 21.09.2019 во 21.15 часот во с.Челопек, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Х.(42) и Р.Л.(36), двајцата од Тетово, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.