Македонија
14. November 2016 - 8:18

Променливо облачно со температури под нулата

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Минималните утрински температури ќе бидат околу нулата, а максималните дневни ќе достигнат до 10 степени.

Во Скопје слично време со температура до 5 степени.

До средината на работната недела ќе се задржи променливо облачно време повремено со подолги сончеви периоди. Во вторник во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер и утринските температури на повеќето места ќе бидат под нулата. Од четврток температурите ќе бидат во постепен пораст.