Македонија
7. October 2020 - 10:00

Приведено лице од Битола за издржување казна затвор од три години

На 06.10.2020, полициски службеници од СВР Битола, врз основа на судска наредба, го привеле Б.З.(23) од Битола за издржување казна затвор од 3 години во Казнено-поправната установа Затвор – Прилеп, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори", по член 215 од Кривичниот законик.