Македонија
6. October 2021 - 15:22

Приведен крадец во Скопје

Денеска (06.10.2021) во 09.00 часот во Полициската станица Карпош бил приведен Б.Ц.(39) од с.Кучевиште, скопско, поради сомнение за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик. Тој се сомничи дека на 15.06.2021 извршил кражба во Скопје. Со него бил извршен службен  разговор, а украденото ќе биде вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против Б.Ц.  ќе биде поднесена соодветна пријава.