Македонија
3. February 2017 - 14:51

Претепано дете на автобуска во Скопје

 
Секторот за внатрешни работи во Скопје поднесе кривична пријава против седумнаесетгодишник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство“.
 
На 22.11.2016 година на улицата „Димитрија Чуповски“, на автобуска постојка, пријавениот без повод и причина, со повеќе удари со раце и клоци нападнал петгодишно дете од Скопје, со што кај другите присутни предизвикал чувство на вознемиреност и страв.