Фудбал
18. јуни 2018 - 16:35

Познати можни петте противници на Шкендија во квалификациите за ЛШ

Актуелниот македонски шампион Шкендија, утре ќе го дознае противникот за квалификациите во Лигата на шампионите.
 
УЕФА во пресрет на утрешната жрепката, денеска ги скрати листите на потенцијални противници, па тетовскиот клуб можни ривали во првата рунда ќе ги има, кипарскиот АПОЕЛ, составот на Шериф од Молдавија, тимот на Њу Сејнтс од Велс, Карабах од Азербејџан и унгарскиот Видеотон. 
 
Ждрепката ќе се одржи утре во 12 часот во Нион.