Македонија
4. August 2015 - 17:48

Пороен дожд, град, грмежи и засилен ветер - Невреме го зафати Охрид

Во Охрид и охридско попладнево во различни делови од општината врне пороен дожд, а во селото Куратица се случило и невреме со дожд и град, јавува Охрид 1.
По топлиот бран кој скоро две седмици го имаше зафатено Охрид, поројните дождови донесоа мало разладување.