Loading Video...
Фудбал
24. September 2022 - 11:40

Поразот од Грузија бргу да се заборави - сите мисли сега насочени кон дуелот со Бугарија

По поразот во Тбилиски од Грузија најдобрата македонска фудбалска репрезентација ги загуби шансите за освојување на првото место во групата во овој циклус натпревари во Лигата на нациите.

 
Грузија и по втор пат беше подобра од нашата селекција во ова натпреварување, па откако во Скопје не поразија со 3-0, во Тбилиси домаќините славеа со 2-0. Оваа победа и го обезбеди на Грузија првото местото во Ц-4 група, а со тоа и пласман во следната фаза на ова натпреварување. 
 
Бугарија која вчера убедливо со 5-1 го победи Гибралтар ќе бидe следениот противник на македонските фудбалери, кои во мечот без резултатско значење, сепак ќе мора да го покажат најдоброто од себе, за својата и националната чест и гордост, смета нашиот репрезентативец Зајков
 
Мечот меѓу Македонија и Бугарија ќе се игра во понеделник на арената „Тодор Проевски“ во Скопје со почеток од 20 часот и 45 минути,