Македонија
13. May 2018 - 18:18

Попладнево пороен дожд, грмежи и силен ветер

 Нестабилна облачност проследена со интензивен пороен дожд, силни грмежи и силен ветер, најавува УХМР до крајот на денот.

Времето ќе биде нестабилно на повеќе места, а некаде се очекува и појава на град.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец кој повремено ќе се засилув