Кошарка
12. July 2015 - 16:09

Половина милион за Црвена Звезда

Иако центарот на КК Црвена Звезда, Бобан Марјановиќ заминува од клубот како слободен играч сепак црвено-белите ќе добијат 500 000 долари како надомест за тренинг компензација и развивање во клубот. 

Најдобриот центар во Евролигата беше на мета на многу клубови но одлучи да замине во НБА лигата и тоа во редовите на Сан Антонио.