Фудбал
7. December 2019 - 9:45

ПМФЛ: Силекс и А.Пандев во битка за вицешампионскиот есенски трофеј

Викендов во домашното првенство се игра последното есенско коло, вкупно 18-то. 

Премиерниот натпревар се игра денеска од 13ч во Кратово каде незгодниот домаќин Силекс ја пречекува екипата на А. Пандев. 
Ова е дерби за второто место на табелата каде моментално се Пандевци со три бода повеќе од Силекс. 
Последните две средби во Кратово им припаднаа на домаќините кои пред својата публика имаат само еден пораз и одлично ја користат поддршката од домашната публика. 
Останатите дуели од 18. коло се играат утре. 
18. коло
Силекс - А. Пандев
Вардар - Шкендија
Шкупи - Македонија ЃП
Струга ТЛ-Борец
Ренова - Работнички