Македонија
30. July 2021 - 13:31

Пешак загина во Скопје, возачот што го удрил избегал

Синоќа во 00.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје, патничко возило удрило во пешакот А.А.(79) од Скопје и го напуштило местото на незгодата, информираа од МВР.

Пешакот се здобил со повреди, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им подлегнал на повредите. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.