Македонија
11. јуни 2020 - 10:56

Пешак тешко повреден откако во него удрил автомобил

На 10.06.2020 во 13.30 часот било пријавено дека на кружниот тек од бул. „Илинденска“ и бул.„Маршал Тито“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(50) с.Нераште, тетовско, удрило во пешакот А.К.(25) од с.Палатица.

Во незгодата, А.К. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Клиничката болница Тетово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.