Џет-Сет
14. јуни 2016 - 8:39

Пејачката Адел со солзи пееше за жртвите од Орландо - Погледнете го емотивниот настап

Пејачката Адел се расплака за време на концертот во Антверпен во Белгија, а шоуто го посвети на жртвите од масакрот во геј клубот  во Орландо.
 
Во нападот завчера загинаа 53 лица.
 
- Би сакала пред почетокот да кажам дека целиот вечерашен концерт го посветувам на сите во Орландо и на оние што претходната ноќ беа во клубот „Пулс“, рече Адел додека се обидуваше да ги задржи солзите.
 
Погледнете го емотивниот настап...