Тенис
18. January 2018 - 17:08

Паѓаат фаворитите во Мелбурн

Продолжува елиминацијата на фаворитите на првиот Грен слем турнир во Мелбурн. 

Од ТОП 10  елиминиран е и Стан Вавринка кој загуби од Американецот Сандгрен кој славеше со 6-2,6-1и 6-4. 
Покрај Вавринка на Австралија Опен гледачите нема да ги гледаат повеќе и Раониќ, Сок и Гофан....