Џет-Сет
19. April 2016 - 22:25

Ова е двојничката на Анџелина Џоли

Полни усни, сини очи и сензуален поглед на Мара Теиген, се причините поради кои многумина ја споредуваат со американската актерка и режисерка Анџелина Џоли.
Иако само што почнала да се пробива во светот на моделингот, Мара Теиген им е позната на многумина. Модните агенции буквално се натпреваруваат кој попрво ќе ја ангажира оваа убавица за која сите се едногласни дека е двојничка на Анџелина Џоли.
 
Мара досега сепојавила во две реклами за кампањите на „Милан козметикс“ и „Френки бикинис“, а досега има повеќе од половина обожаватели на Инстаграм.
 
Двојничката на Анџелина ја обожува модата, а на социјалната мрежа мрежа Инстаграм најчесто споделува провокативни фотографии од фото сесиите. Како што кажала почестена е што ја споредуваат со Анџелина Џоли.