Бизарно но вистинито
30. July 2018 - 11:44

Осуммина силувале стелна коза: После бруталното изживување и немаше спас

Стелна коза починала откако наводно е силувана од страна на осум мажи во Индија.

Исплашениот газда на животното рекол во полицијата дека ги фатил мажите на дело откако го возбудило болното мекање на козата, известија индиските медиуми.

Сопственикот наречен само Аслуп, рече дека доцна открил дека козата умрела.

Според неговите зборови на мажот му ја украле козата и да одвеле во напуштена куќа во која се случил одвратниот чин.

Работата да биде побизарна, кога ги открил само петмината побегнале, додека останатите тројца му се заканувале ако ги пријави.

Полицијата во градот Нух, сега ги бара осомничените од кои тројца се идентификувани од страна газдата. Полицијата сега го истражува инцидентот и го чека исходот од обдукцијата.

Аслуо тврди дека осомничените во време на силувањето биле пијани, како и под влијание на дрога.