Живот
25. September 2015 - 20:46

Ослабела неверојатни 50 килограми - Причината за тоа ќе ве шокира!

Верити Санфор била убедена дека ја има истата градба на тело во форма на песочен часовник како својот идол Ким Кардашиан, но проблемот бил тоа што таа имала вишок килограми.
 
Таа е голем обожавател на познатата старлета, а нејзините пријатели отсекогаш и говореле дека таа потсеќа на Ким Кардашијан. Со цел да го долови нејзиниот изглед ослабела неверојатни 50 кг за 15 месеци.
„ Мојот облик на телото беше сличен со на Ким, но кога ослабев тоа дојде до израз“.
 
Таа сега е задоволна со својот изглед, а Ким и послужила како голема инспирација за да го издржи процесот на слабеење.