Македонија
4. јуни 2023 - 16:22

Ограбено казино во Скопје: Две лица прво го нападнале обезбедувањето, а потоа украле пари

На 03.06.2023 во 07.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“, две лица со закана од вработените одзеле пари, при што едното со тврд предмет физички нападнало вработен како обезбедување во казиното.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.