Македонија
31. May 2016 - 12:52

Од утре следи дестабилизација на времето

По жештината доаѓа мало разладување. Од утре следи дестабилизација и услови за дожд и грмотевици. Слично време ќе се задржи до почетокто на викендот, а од сабота повторно сончево време и високи температури.
Следната недела температурите ќе останат високи но повторно ќе има услови за дожд.