Македонија
1. јуни 2020 - 13:08

Нови 89 случаи на Ковид-19 во земјава, починати седум лица

Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирус.

Од Институтот за јавно здравје, за МИА наведоа дека во изминатото деноноќие починале седум лица инфицирани со Ковид-19.

Министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи прес-конференција во 15:00 часот за најновите информации со ситуацијата со Ковид-19.