Loading Video...
Свет
7. March 2018 - 21:39

Нова оставка во тимот на Трамп, Кабинетот го напушта главниот економски советник

Продолжуваат оставките во Белата куќа. Овојпат главниот економски  советник на претседателот на САД Гери Кон го напушти тимот. Дел од американските медиуми објавија дека   Кон се повлекува поради постојаните несогласувања со претседателот  а чашата се прелила  со последната одлука на ТРамп за  зголемување на царината за увоз на алуминиум и челик.