Џет-Сет
12. May 2017 - 10:52

Норвешкиот принц го засрами кралското семејство: Изведуваше бесни глисти и го прекрши протоколот

Немирниот норвешки принц го прекрши протоколот дабувајќи на кралскиот балкон за време на 80-тиот роденден на кралот Харалд и кралицата Соња.
Норвешкиот принц Серве Магнус на фотографирањето на кралскиот балкон на палатата на плоштадот во Осло изведува бесни глисти за време на роденденската церемонија – наместо да ѝ мафта на толпата, тој почнува да танцува и и да ги засмејува своите братучеди.
 
11-годишниот немирко им е омилен на Норвежаните иако со дабувањето на балконот ја прекрши традицијата.