Балкан
7. March 2016 - 10:19

Невремето направи хаос во Србија: Поплавени фабрики и домови - сообраќајот блокиран

Невремето кое деновиве ја зафати Србија, како и регионот, а доаѓа и кон нашата земја, направи големи проблеми. Во Србија се излејаа две реки, поради што фабрики и домови се под вода. Во Општините Arilje и Lučani, се излија реките Моравица и Бјелица, поради што поплавени се повеќе од 500 хектари земја. Водата влегла во десетина куќи во повеќе населби. Во овие места немало електрична енергија.

Екипите кои биле на терен интензивно работеле на санирање на штетите.

Инаку, во Македонија за денес се најавува невреме, силен дожд со ветер со брзина од 80 километри на час.

Погледнете го видеото...

 

Đetinja jutros...

Posted by UŽICE - OGLASNA TABLA on Sunday, March 6, 2016