Македонија
22. December 2019 - 16:05

Несреќа пред лов - повредено едно лице

На 21.12.2019 во 12:00 часот во Полициската станица Гевгелија од Здравствениот дом Гевгелија било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено од огнено оружје.

Од страна на полициски службеници било утврдено дека станува збор за И.Т.(40) од с.Црничани, кој околу 10:30 часот, подготвувајќи jа пушката за лов, се повредил во пределот на левото рамо.

Според пријавеното, откако ја наполнил со куршуми, пушката паднала и испукала еден куршум.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.