Loading Video...
Кошарка
14. October 2021 - 10:11

Нема одмор за кошаркарите во Евролигата

Откако вчера и заврчера беа одиграни средбите од третото коло денеска и утре продолжуваат натпреварите со дуелите од четвртата рунда. 
 
Последниот натпревар од третата рунда донесе и најголема неизвесност. Во него, Барселона забележа победа во дуелот со Олимпијакос и тоа по дополнителните пет минути со конечни 79-78 откако регуларниор дел заврши нерешено 67-67. 
 
Успешната вечер на домаќините ја најави Црвена Звазда која со 73-61 го победи Жалгирис, а во Мадрид кошаркарите на Реал славеа над Монако со 94-86
 
Денеска на програмата се првите пет средби од 4.коло во кои се среќаваат: 
ЗЕНИТ - БАЕРН 19:00 часот 
ФЕНЕРБАХЧЕ - УНИКС КАЗАН 19:45 
АЛБА БЕРЛИН - БАСКОНИЈА 20:45 
АСВЕЛ ВИЛЕРБАН - МАКАБИ 21:00