Кошарка
9. January 2018 - 10:19

НБА:Прв трипл-дабл за Јокиќ

Кошаркарите на Голден Стејт го совладаа Денвер со 124-114 а центарот на Нагетси Никола Јокиќ одигра солиден меч во кој го забележа својот прв трипл-дабл во кариерата со 22 поени, 12 скокови и 11 асистенции. Српскиот кошаркар имаше и три украдени топки.

Најефикасен на мечот беше Стеф Кари со 32 поени.

https://