Кошарка
25. November 2015 - 13:54

НБА кошаркар во Будуќност

Екипата на Будуќност од Подгорица потпиша едномесечен договор со НБА кошаркарот Дорон Лемб кој има одиграно 100 натпревари во дресот на Милвоки Бакс и Орландо Меџик. 

Летово играше во развојната НБА лига и не успеа да избори место во редовите на Голден Стејт. 
Лемб треба да му помогне на тимот на Будуќност да избори пласман во Плеј-офот од АБА лигата и ќе дебитира во Европа купот следната среда против Трабзонспор.  Нема информации дали договорот може да биде на подолг период.