Кошарка
11. January 2018 - 10:06

НБА: 50 поени на Вилијамс за победа против Голден стејт

Дербито во последната рунда од НБА лигата помеѓу Голден Стејт и ЛА Клиперси му припадна на гостинот кој славеше со 125-106 со што е прекината серијата од 5 победи на шампионот. 

Ѕвезда на вечерта беше Лу Вилијамс со рекордни 50 поени. 
Кај воините се истакна Кевин Дурант со 44 поени во отсуства на Кари и Томпсон.
https://