Здравје
5. December 2017 - 10:26

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб - 2 зачини во врела вода се чудо за организмот

Овие два зачани имаат лековита моќ, а еве како да наравите напиток кој спречува болести во црниот дроб и бубрезите.

Исчистете го организмот од токсини и спречете опасни болести на црниот дроб, како и создавање на камен во бубрегот со домашен лек кој е најбаран на Интернет.

Ставете шолја вода да зоврие, а потоа додадете лажица куркума и лажица ѓумбир во прав. Измешајте го напитокот, па додадете шолја млеко.

Напитокот процедете го  засладете го со мед. Ѓумбирот и куркумата се познати како намирници кои најбрзо исфрлаат токсини од телото, а нивната комбинација со мед и млеко ќе ги заштити органите.