Македонија
2. August 2021 - 17:23

Најден починат 54-годишник во стан во Центар

На подрачјето во Центар во сопствениот стан вчеравечер бил пронајден починат А.К.(54), соопшти МВР.

Лекар констатирал смрт, увид извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.